17 Haziran 2009 Çarşamba

Müslüman oldu, 36 bin kişiyi İslamla tanıştırdıAlmanya'da Protestan iken İslamı seçen Pierre Vogel 36 bin kişiyi İslamla tanıştırdı
2,5 yıl içerisinde beraber çalıştığı arkadaşlarının yaptığı tespite göre 36 bin kişiyi hak din İslam'a kazandıran Ebu Hamza, "Hayır o kadar olduğuna inanmıyorum. Bu yüksek bir rakam ama bunun kararını Allah verir. Ama şu var ki bizim hedefimiz bu rakamın 36 milyon olmasıdır" dedi. Almanya, İsviçre ve Avusturya üçgeninde Almanca konuşan ülkelerde sık sık konferanslar vererek 'İslam'a davet' çağrıları yapan Ebu Hamza, Dortmund Beyaz Saray'da verdiği konferans sonrasında İHA muhabirine açıklamalarda bulundu.
Ebu Hamza, "Almanya'da Arapça eğitimi yaptım ve bir Arap ülkesinde bunu sürdürmem için bir Arap ülkesine gitmeye karar verdim. Çünkü bu şekilde 24 saat oradaki insanlarla beraber oluyorsunuz" şeklinde konuştu. Suudi Arabistan'da eğitim gören Ebu Hamza, İslam'ın bugüne kadar kötü anlaşıldığını, İslam'la ilgisi olmayan kişiler tarafından anlatıldığı için böyle sonuçlar doğduğunu söyledi. İyi eğitimi, İslami bilgileri ve konuşma yeteneği ile öne çıkan Ebu Hamza, İslam'a davet için insanlara baskı yapıp yapmadığı sorusu üzerine, "Allah insanlara yardımcı olmanızı emrediyor. Bunu yapmadığınız takdirde günah işleyeceğinizi söylüyor. Dün en son bizim yaptığımız konferansta 10 kişi İslam'ı seçti. Hedefimiz bütün Almanya'yı Müslüman yapana kadar konferanslara devam etmek" diye konuştu. Ebu Hamza'nın, Suudi Arabistan'da İslam Üniversitesi'ndeki eğitimi sırasında Türk arkadaşı Muhammed Çiftçi'yle tanışıp Almanya'da birlikte kurdukları www.einladungzumparadies.de "Cennete davet" sitesi milyonlarca kişi tarafından ziyaret edildi. Hiçbir tarikata veya derneğe bağlı olmadıklarını özellikle belirten Ebu Hamza, kendisi hakkında Göttingen'de 9 yaşındaki kız çocuğunun evlenmesine izin verdiğine dair açıklamanın gerçeği yansıtmadığını bildirdi. Almanya'nın ünlü boks klüplerinden Sauerland'da profesyonel boks hayatını sürdürürken yine profesyonel boksçulardan Cengiz Koç'un gayretiyle ilk kez Cuma namazında iki rekat namaz kılan Ebu Hamza, "İncil'i okudum. Kuran'ı da üç kez okudum. Sonunda İslam'ın Allah'a giden hakiki yol olduğunu gördüm" ifadelerini kullandı. Eski ismiyle Pierre Vogel, yeni ismiyle Selahattin Ebu Hamza'nın Dortmund'daki konferansında 7 kadın ve bir erkek, İslam dinine geçti. Son olarak, "İnsanların Müslümanlığı seçtiğini gördüğünüzde neler hissediyorsunuz" sorusuna Ebu Hamza, "İnsanların karanlıktan, Hıristiyanlık, Yahudilik gibi dinlerden, ateizmden bir ışık olan İslam'a geldiğini gördüğümüzde mutluluk duyuyoruz. İnsanların cehennemden kurtulmaları için bir şeyler yapmak insana büyük saadet veriyor" şeklinde cevap verdi.
Cumartesi, 13 Haziran 2009 17:32

Hiç yorum yok: