14 Mart 2009 Cumartesi

İslam'ı 4 yıl araştırdı Müslüman oldu


Alman restoran işletmecisi, Türkiye'ye 40. gelişinde Müslüman oldu. Berlin'de yaşayan Hildegard Eitschberger (63) bugün Manavgat Müftülüğü'nde yapılan ihtida töreninde Müslüman oldu. Bayan Eitschberger, yeni ismini ise Aleyna olarak belirledi.

Müftü Halil Taş'la birlikte Kelime-i Şahadet getiren İspanyol asıllı Eitschberger, "Allah'a mutlak inanmanın mutluluğunu yaşıyorum." dedi. İslam'ın kendi seçimi olduğunu ifade eden Eitschgerber, kimsenin etkisi altında kalmadığını söyledi.

İslamiyet hakkında 4 yıldır araştırma yaptığını, Almanca olarak 2 defa Kur'an-ı Kerim'in mealini okuduğunu anlatan Eitschgerber, "Sürekli içimde Müslüman olma duygusu vardı. Side'ye 40. kez tatile geldim. İki gün önce bir arkadaşımla Külliye Camii'ni gezince Müslüman olmaya karar verdim. Müslüman olmamda Türklerin aile yapısı ve büyüklerine karşı hürmet göstermeleri etkili oldu. Bu hürmet ve saygıyı da dinlerinden dolayı yaptığını öğrendim." diye konuştu.

Side Kemer Mahallesi'nden 4 yıl önce ev satın alan Eitschberger, İslam'ı seçmesinde Türk restaurant işletmecisi Adem Ekşi'nin de katkısı olduğunu dile getirdi.

Türkiye ve Türk halkını çok sevdiğini kaydeden Eitschberger, Müslüman olduktan sonra kalbinde Allah'a ve son peygamber Hz. Muhammed'e(S.A.V) inanmanın huzuruyla dolduğunu ifade etti.

Müftü Taş da Müslüman olan Eitschgerber'e (Aleyna) Almanca Kur'an-ı Kerim, İslam ilmihali ve CD hediye etti.

İslam'ı seçen Aleyna'ya ihtida belgesiyle birlikte zemzem suyu ikram eden Taş, Müslüman olan birisinin geçmiş günahları affedilerek annesinden yeni doğmuş gibi tertemiz olduğunu söyledi.

www.antalyahaberler.com
28 Ocak 2009

Hiç yorum yok: